21 жовтня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Для державних внутрішніх аудиторів проведено семінар «Внутрішній аудит і корупція» версія для друку
Для державних внутрішніх аудиторів проведено семінар «Внутрішній аудит і корупція» 18 квiтня 2016  |  Прес-служба Державної фінансової інспекції України

У межах міжнародної співпраці між Держфінінспекцією України та Мінфіном Королівства Нідерланди 14 квітня 2016 року відбувся семінар «Внутрішній аудит і корупція» для 20 внутрішніх аудиторів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та Київської міської державної адміністрації.

Семінар проводили керівник українсько-голландського проекту Ян ван Тайнен, фінансовий аудитор Центрального підрозділу аудиту Міністерства фінансів Королівства Нідерландів Ерік Шрінер та співкерівник українсько-голландського проекту Руслана Рудніцька.

Під час семінару розглянуто питання щодо ролі державних внутрішніх аудиторів у разі виникнення підозри шахрайства та корупції, а також повноважень та відповідальності керівництва установ у сфері запобігання фактам шахрайства та корупції.

Зокрема, під час семінару порушено питання міжнародного трактування термінів «корупція» та «шахрайство». Так, у міжнародній практиці термін «корупція» застосовується як конкретна форма шахрайства – якщо шахрайство може застосовуватися як загальний термін, то корупція – це конкретні дії, що є результатом відповідного середовища, сприятливого для шахрайства.

Крім того, міжнародні експерти висвітлили можливі корупційні схеми та моделі шахрайства (зокрема, на прикладі хабарництва у формі повернення частини оплати «вдячності», зв’язків із близькими родичами), а також презентували перелік різних видів заходів контролю, які розробляються з метою впливу на корупційні/шахрайські ризики.

Також під час семінару розглянуто голландський досвід щодо політики та практики боротьби із корупцією та шахрайством. На прикладі Центральної служби урядового аудиту Королівства Нідерландів міжнародні експерти презентували роль внутрішніх аудиторів при виявленні фактів корупції та шахрайства.

Наприкінці семінару відбулись інтерактивна дискусія та обмін досвідом між учасниками семінару щодо практичного досвіду діяльності підрозділів внутрішнього аудиту в разі виявленнями фактів корупції та шахрайства, а також передачі аудиторських матеріалів до правоохоронних органів за встановленими фактами корупції та шахрайства.

За результатами обговорення учасники семінару визнали необхідність розробки посібника щодо ролі та повноважень внутрішніх аудиторів у разі виявлення фактів корупції та шахрайства, який базується на кращих міжнародних стандартах та практиках у сфері виявлення фактів корупції і шахрайства, та має містити методологічні й практичні аспекти діяльності внутрішніх аудиторів при виявленні таких фактів.

Подальше обговорення зазначених питань, зокрема, можливість підготовки зазначеного посібника та його ключові складові було продовжено 15 квітня 2016 року на робочій зустрічі між працівниками Управління гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Держфінінспекції та керівником українсько-голландського проекту Яном ван Тайненом і фінансовим аудитором Центрального підрозділу аудиту Мінфіну Королівства Нідерландів Еріком Шрінером.