12 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Експертна місія ТAIEX продовжує свою роботу в Держаудитслужбі версія для друку
Експертна місія ТAIEX продовжує свою роботу в Держаудитслужбі 15 березня 2017  |  Прес-служба Державної аудиторської служби України

У межах роботи експертної місії ТAIEX сьогодні відбулася зустріч представників Держаудитслужби з міжнародними експертами Міністерства фінансів Королівства Нідерландів та Міністерства фінансів Республіки Литва.

Зустріч була присвячена обговоренню та оцінці актуальної ситуації державного фінансового контролю з урахуванням останніх змін, зокрема, у контексті переходу центрального підрозділу гармонізації внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту від Держаудитслужби до Міністерства фінансів України та розвитку окремих централізованих функцій аудиту Держаудитслужби.

Українська сторона представила результати роботи, яку проводила Держаудитслужба щодо побудови системи державного внутрішнього фінансового контролю (нормативно-правового, методологічної забезпечення та підготовки кадрового потенціалу внутрішнього аудиту) в попередні періоди.

Під час зустрічі також були окреслені перспективи розвитку окремих елементів державного внутрішнього фінансового контролю, сформульованих, зокрема, у проекті Концепції реалізації державної політики у сфері реформування системи державного фінансового контролю на період до 2021 року, розробленої на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України "Питання розроблення в деяких пріоритетних сферах діяльності" від 08 серпня 2016 року № 612-р.

При цьому, за словами литовського експерта директора Департаменту методології внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства фінансів Литви Даріуса Матусевічуса, має спрацьовувати інституційна пам’ять установи та вже переданий досвід і знання мають бути використані для удосконалення функціональної спроможності органу для подальшої реалізації завдань, визначених урядом.

Експерти підтримали розробку згаданої концепції, яка дасть змогу визначити роль Держаудитслужби як ефективного централізованого урядового органу державного фінансового контролю.

У роботі місії також взяли участь представники міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби, до повноважень яких належить проведення державних фінансових аудитів як за централізованим дорученням уряду та Держаудитслужби, так і за місцевою ініціативою.

Даріус Матусевічус розповів про такі важливі елементи міжнародних стандартів аудиту, як процедура оцінки внутрішнього середовища контролю, процедура оцінки ризиків, визначення цілей та основних етапів аудиту. Також він поділився окремими практичними аспектами зі свого професійного досвіду.

Підсумки роботи експертної місії будуть підбиті останнього дня її роботи – 16 березня. Зокрема, тоді будуть сформульовані основні висновки та рекомендації щодо подальших кроків у процесі розвитку окремих централізованих функцій аудиту Держаудитслужби та вдосконалення системи державного фінансового контролю загалом.