16 липня 2019 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 485-17-85, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545
Пошук
«Липень 2019»
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
дата з:
по:
1

...
Головна  » Новини» Неефективні управлінські дії та порушення законодавства встановлено аудитом діяльності державного підприємства "Науково-технічний комплекс "Завод точної механіки" Державного концерну «Укроборонпром» версія для друку
Неефективні управлінські дії та порушення законодавства встановлено аудитом діяльності державного підприємства "Науково-технічний комплекс "Завод точної механіки" Державного концерну «Укроборонпром» 22 грудня 2018  |  Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Працівники Управління Західного офісу  Держаудитслужби  в Хмельницькій області провели  в плановому порядку  державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства "Науково-технічний комплекс "Завод точної механіки" Державного концерну «Укроборонпром», яке має стратегічне значення для економіки і безпеки держави, за  період з 01.04.2017 року по 31.08.2018.

За результатами проведеного під час аудиту аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства відповідно до Методики аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств державного сектору економіки, надано незадовільну оцінку ефективності управління підприємством за 6 місяців 2018 року. Зокрема, негативно вплинули на ефективність діяльності підприємства факти неефективних управлінських дій та рішень попереднього керівництва підприємства, що призвели до упущених вигод на загальну суму понад  9,1 млн гривень та непродуктивних витрат  на суму понад 9,3 млн грн.

Через невиконання комісіонером договорів комісії підприємством упущено доходів на загальну суму понад 9 млн грн, а укладена додаткова угода до договору комісії призвела до недоотримання підприємством доходів на суму понад 400 тис. грн.

Через розміщення коштів у банку з нестійким фінансовим станом (АТ «Банк «Фінанси та кредит») щодо якого почато процедуру ліквідації підприємством фактично заморожено обігові кошти та є ризик втрати фінансових активів на загальну суму понад 3,1 млн грн.

Крім того, прийняття керівництвом підприємства неефективних рішень  щодо виготовлення продукції без замовлення на суму 18,5 млн грн призвело до відволікання обігових коштів підприємства та погіршення його фінансового стану.

Несвоєчасна ж сплата податкових боргів призвела до непродуктивних витрат, здійснених підприємством у вигляді сплачених штрафних санкцій на загальну суму понад 6,8 млн грн.

Слід зазначити, що проведені додаткові витрати підприємством через допущений брак у виробництві на загальну суму 1,2 млн грн.

Через укладання цивільно-правових договорів без обґрунтованої потреби на виконання робіт і надання послуг щодо здійснення підготовки до участі у виставках, семінарах, форумах при чинних договорах з іншими юридичними особами на виконання ідентичних робіт (послуг), а також за наявності штатних працівників, до посадових інструкцій яких входить обов’язок виконання зазначених робіт, допущено непродуктивні витрати на суму понад 200 тис. грн. 

Придбання підприємством ТМЦ за цінами, що перевищують цінові пропозиції інших постачальників, призвело до непродуктивних витрат на суму понад 400 тис. грн.

Зазначене стало причиною виникнення заборгованості перед працівниками підприємства із заробітної плати на суму понад 3,6 млн грн та до непродуктивних витрат з виплати компенсації за несвоєчасно виплачену заробітну плату.

Зазначені факти свідчать про недоліки в організації внутрішнього контролю на підприємстві, а тому під час проведення аудиту було ініційовано проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності підприємства.

Проведеною під час аудиту ревізією виявлено факти оплати завищених підрядником будівельно-монтажних робіт з ремонту огорожі на суму 118 тис. грн та порушення, що призвели до недоотримання державним бюджетом частини чистого прибутку  на суму понад 830 тис. грн.

За результатами проведеного аудиту надано низку пропозицій (рекомендацій) керівництву щодо покращання фінансового стану підприємства, а також надано вимоги щодо усунення порушень.

Матеріали проведеного аудиту та ревізії передано органу управління підприємства (ДК «Укроборонпром») та до відповідних правоохоронних органів.