10 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Аудитори Харківщини у Відділі освіти Валківської райдержадміністрації виявили неефективні управлінські рішення та збитки версія для друку
Аудитори Харківщини у Відділі освіти Валківської райдержадміністрації виявили неефективні управлінські рішення та збитки 30 сiчня 2019  |  Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби

Фахівці Північно-східного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм Відділом освіти Валківської районної державної адміністрації (далі – Відділ освіти Валківської РДА) за період з 01.01.2015 по 01.10.2018.

За результатами аудиту встановлено наявність проблемних питань у підходах до формування паспортів бюджетної програми та їх результативних показників, у системі планування та використання бюджетних коштів, в організації внутрішнього контролю за використанням бюджетних коштів, які не дають змогу забезпечити належний рівень надання послуг із загальної середньої освіти у денних загальноосвітніх навчальних закладах та призводять до неефективних витрат.

Аналіз показників діяльності Відділу освіти засвідчив про наявність в районі навчальних закладів, які використовуються не на повну потужність, з низькою наповнюваністю класів, що призводить до значних витрат бюджетних коштів на їх утримання. Зменшення витрат на оплату праці і утримання приміщень навчальних закладів дало б концентрувати та раціональніше й ефективніше використовувати ресурси, модернізувати наявну матеріально-технічну базу і зрештою покращити умови для здобуття дітьми відповідної освіти.

Уведення до штатних розписів закладів загальної середньої освіти району понаднормативної чисельності посад кухарів стало наслідком неефективного використання коштів місцевого бюджету на їх утримання на суму 275,58 тис. гривень.

Для забезпечення головного розпорядника бюджетних коштів та інших користувачів об’єктивною інформацією про виконання завдань бюджетної програми, економію бюджетних коштів, аудитори надали керівництву Відділу освіти обґрунтовані пропозиції.

Під час аудиту, фахівці Північно-східного офісу Держаудитслужби провели ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Валківської районної державної адміністрації.

За результатами ревізії  встановлено фінансових порушень на загальну суму 494,01 тис. гривень.

Зокрема, за рахунок коштів, призначених для оплати поточних видатків шкільних відділень НВК, проведено витрати дошкільних відділень НВК на оплату послуг з теплопостачання, водопостачання та водовідведення, електричної енергії, придбання дров на загальну суму 413,64 тис. гривень,

Крім того, не перераховано до районного бюджету належної йому частки отриманої Відділом освіти орендної плати на суму 51,84 тис. грн та кошти утриманої з працівників заробітної плати з нарахуваннями на неї минулих бюджетних періодів на суму 28,53 тис. грн.

З метою повного усунення виявлених порушень начальнику Відділу освіти надіслано вимогу щодо відшкодування встановлених ревізією порушень в повному обсязі.

За неналежний контроль у веденні бухгалтерського обліку та допущені порушення фінансової дисципліни двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Про результати державного фінансового аудиту та ревізії поінформовано Валківську районну державну адміністрацію Харківської області.

Нагадаємо, що аудитори Харківщини протягом січня – грудня 2018 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 33 млн грн.