23 вересня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Одеські аудитори виявили порушення в Августівській сільській раді на понад 1,2 млн грн версія для друку
Одеські аудитори виявили порушення в Августівській сільській раді на понад 1,2 млн грн 15 лютого 2019  |  Прес-служба Південного офісу Держаудитслужби

За результатами ревізії сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Августівської сільської ради працівники Південного офісу Держаудитслужби виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму понад 1,2 млн грн. Контролем охоплено майже три роки, починаючи з 01.01.2016.

Зокрема, сільська рада не використовувала повною мірою своїх повноваження для встановлення граничного розміру пайової участі, а також не контролювала повноти її сплати у розвиток інфраструктури села, через що втрачено 733 тис. грн.

Як приклад, на території села два підприємці збудували автозаправну станцію та складський комплекс. Такі масштабні об’єкти дають власнику не лише прибуток, а й мають принести чималий дохід на розвиток інфраструктури території, на якій збудовані. Утім сільська рада не уклала з ними договорів, за  яких мала б ці внески отримати (від автозаправки – 283 тис. грн, від складів – 355 тис. грн). Під час ревізії один з підприємців уклав договір та частково зробив свій, обумовлений чинним законодавством, внесок (лише 77 тис. грн). 

Ще 216 тис. грн сільрадою зайво витрачено на оплату підрядним організаціям завищених обсягів виконаних ремонтних робіт, з яких 44 тис. грн повернуті ще під час ревізії.

Аудитори встановили порушення з оплати праці (140 тис. грн), здійснення видатків за рахунок коштів загального фонду замість спеціального (105 тис. грн) та ін.

Августівській сільській раді надіслано обов’язкові вимоги щодо усунення виявлених порушень та застосовано фінансові санкції у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних асигнувань.

За допущені порушення фінансової дисципліни складено 6 протоколів на сільського голову та 4-х бухгалтерів апарату сільської ради, ДНЗ «Світанок» та «Орлятко».

Матеріали ревізії передані до Головного управління Національної поліції в Одеській області.

Нагадаємо, що протягом 2018 року одеські аудитори забезпечили відшкодування втрат на суму понад 174 млн грн.