12 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Черкаські аудитори виявили наявні резерви у роботі ДП «Іркліївський розплідник рослиноїдних риб» версія для друку
Черкаські аудитори виявили наявні резерви у роботі ДП «Іркліївський розплідник рослиноїдних риб» 22 березня 2019  |  Прес-служба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області

Фахівці Управління Північного офісу  Держаудитслужби в Черкаській області провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Іркліївський розплідник рослиноїдних риб» (далі - Підприємство). Аудит охопив період з 01.01.2015 по 31.08.2018.

Проведеним дослідженням діяльності Підприємства встановлено щорічне нарощування обсягів виробництва та збільшення обсягів реалізації продукції, що загалом свідчить про позитивну динаміку роботи Підприємства.

Разом з тим, Підприємством не враховуються наявні резерви зі скорочення витрат.

Зокрема, для годівлі риби підприємством використовується близько 2 тис. тонн зерна на рік. Аудиторами виявлено, що у деяких договорах вартість зерна є вищою, ніж вартість такого ж зерна на товарній біржі. Вихід Підприємства на електронний майданчик Прозоро та оголошення тендеру на закупівлю зернової продукції, яка є одним із основних елементів витрат, дасть змогу визначити постачальника з найвигіднішими для Підприємства умовами, що, зі свого боку призведе до скорочення витрат. 

Використання багатотарифних лічильників електроенергії,  дасть змогу на 1,7 млн грн скоротити витрати на оплату спожитої електроенергії.

 Розрахунок розміру природного убутку риби після зимівлі проводиться Підприємством відповідно до Галузевого збірника, який затверджений ще у 1985 році. Нормативний документ не інтегрований в умови сучасної економіки, а рибоводні біологічні норми для експлуатації ставкових господарств України до сьогодні не розроблені та не затверджені. Як наслідок, нормативи можуть неправильно відображати розмір убутку та призводити до додаткових витрат.

За результатами контрольного заходу державні аудитори надали низку рекомендацій для підвищення ефективності управління коштами і майном Підприємства.

Нагадаємо, що черкаські аудитори виявили порушень на суму понад 223 тис. грн під час ревізії Леміщиського сільського бюджету та сільської ради.