12 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Державні аудитори виявили порушень на суму понад 209 млн грн у ДВНЗ «Університет банківської справи» версія для друку
Державні аудитори виявили порушень на суму понад 209 млн грн у ДВНЗ «Університет банківської справи» 28 березня 2019  |  Прес-служба Держаудитслужба

За результатами ревізії фінансово-господарської діяльності державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи» (далі – Університет) Держаудитслужба виявила порушень загалом на суму понад 209 млн грн, з них таких, що призвели до втрат, на 704,4 тис. грн, недоотримання фінансових ресурсів – на  280,3 тис. грн та використання коштів не за цільовим призначенням на суму 432,4 тис. грн.

Ревізія охопила період з 01.01.2014 по 31.10.2018.

З порушенням законодавства проведені виплати по оплаті праці, підзвітних коштів, покрито витрати сторонніх фізичних осіб та проведено заве перерахування єдиного соціального внеску, що призвело до втрат на загальну суму 704,4 тис. гривень.

Відсутність належної претензійно-позовної роботи щодо повернення виданих грошових позик у визначені терміни призвело до недоотримання коштів Університетом на суму 271,3 тис. гривень.

На порушення вимог бюджетного законодавства Університетом не за цільовим призначенням використані кошти в сумі 432,4 тис. грн, виділені на проведення науково-дослідної роботи.

Ревізією також встановлені численні порушення щодо не відображення в обліку дебіторської та кредиторської заборгованості за надані послуги, зокрема за спожиті комунальні послуги та послуги, надані самим Університетом з навчання студентів.

Університет безпідставно списав з балансу заборгованість за невиконані роботи з будівництва спортивних майданчиків на суму понад 2,3 млн  грн, занизив вартість житлового фонду на суму понад 188,6 млн грн через не проведення його індексації, не відобразив в обліку вартість незавершеного будівництва спортивних майданчиків на суму 2,9 млн грн тощо.

Причиною допущених порушень стало системне ігнорування  керівництвом навчального закладу та його бухгалтерською службою вимог законодавства з питань ведення бухгалтерського обліку та складання звітності, складання та виконання кошторису, бюджетного законодавства. Крім того, в Університеті відсутній контроль за діяльністю відокремлених структурних підрозділів та не забезпечено взаємодію між ними.

Із загальної суми порушень наразі усунуто інших фінансових порушень на суму 193,2 млн  грн та забезпечено надходження коштів на суму 151,4 тис. грн. Решту порушень не усунуто.

 Матеріали ревізії Університету передано до Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України. Поінформовано Головне слідче управління Національної поліції України. Університету надіслано вимоги щодо усунення порушень.

Нагадаємо, що Держаудитслужба виявила, що бюджетні кошти, виділені на реформування шкіл деякі освітні керівники витрачають як заманеться: замість інтерактивних дощок – телевізори, а перекваліфікацію педагогів здійснюють на сумнівних курсах.