10 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Аудитори Сумщини виявили порушень на суму понад 43 млн грн в Миколаївській об'єднаній територіальній громаді Білопільського району Сумської області версія для друку
Аудитори Сумщини виявили порушень на суму понад 43 млн грн в Миколаївській об'єднаній територіальній громаді Білопільського району Сумської області 23 липня 2019  |  Пресслужба Управління Північного-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області

Фахівці Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області провели державний фінансовий аудит бюджету Миколаївської об'єднаної територіальної громади Білопільського району Сумської області (даліМиколаївська ОТГ, громада) за період з 01 січня 2017 року по 28 лютого 2019 року.

Загалом за результатами аудиту виявлено фактів неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій на суму понад 43,0 млн грн.

Неприйняття та/або зволікання з прийняттям посадовими особами Миколаївської ОТГ рішень щодо управління майном та землями громади, недостатній рівень контролю за їх виконанням негативно позначилися на доходах бюджету, виконанням запланованих видатків та ефективності витрачання цих ресурсів.

Зокрема, непроведення Миколаївською ОТГ належної роботи щодо ініціювання перегляду 40 договорів оренди земельних ділянок з метою збільшення розміру орендної плати до розміру 10 % нормативно-грошової оцінки її  вартості (на час аудиту розмір ставки становив від 2% до 7%), призвело до неотримання у 2017 - 2018 роках можливих доходів селищним бюджетом на суму, розрахунково, 9,6 млн грн, можливі втрати таких надходжень за період з початку 2019 року до закінчення термінів дії відповідних договорів розрахунково становлять 18,7 млн грн.

Неналежне дотримання як посадовими особами Миколаївської ОТГ, так і безпосередньо орендарями, порядку оренди майна громади, щодо визначення розміру орендної плати та її фактичної сплати, призвело до недоотримання доходів відповідним бюджетом на загальну суму 248,5 тис. грн.

З бюджету громади витрачено без належних підстав 9691,8 тис. грн. на утримання  КП «Благоустрій», яке по суті мало отримувати дохід від власної господарської діяльності.

Невжиття належних заходів щодо оптимізації діяльності малокомплектних шкіл Миколаївської ОТГ призвело до необґрунтованих витрат у 2017 - 2018 роках на загальну суму 3698,2 тис. грн та до кінця 2019 року такі додаткові витрати становлять 560,95 тис. грн.

На додаткове преміювання посадових осіб Миколаївської ОТГ, через незабезпечення дотримання принципу ефективності при складанні штату селищної ради та визначенні обсягів асигнувань на оплату праці використано 291,7 тис. грн коштів місцевого бюджету.

Через оплату виготовлення проектно-кошторисної документації з реконструкції Миколаївського будинку культури, яку не було проведено,  селищний бюджет втратив 205,1 тис. гривень.

З огляду на результати державного фінансового аудиту, для усунення дії негативних чинників та поліпшення ефективності використання бюджетних коштів надано обґрунтовані пропозиції Миколаївській ОТГ.

Нагадаємо, що відшкодування втрат на суму 9,8 млн грн забезпечили аудитори Сумщини за січень - травень 2019 року