10 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Головні здобутки Держаудитслужби за I півріччя 2019 року версія для друку
Головні здобутки Держаудитслужби за I півріччя 2019 року 29 липня 2019  |  Пресслужба Держаудитслужби

Сьогодні, перетинаючи піврічну межу, Держаудитслужба традиційно підбиває підсумки спільної роботи на розширеному засіданні Колегії за участю керівництва Служби, її міжрегіональних територіальних органів та їх управлінь в областях.

Ми й надалі працюємо у сфері удосконалення нормативно-правових актів, які є важелями ефективного функціонування органів державного фінансового контролю.

Уже цьогоріч за нашої ініціативи Уряд прийняв акти, що регламентують проведення державного фінансового аудиту діяльності суб’єктів господарювання (постанова від 27 березня 2019 р. № 252) та державного фінансового аудиту використання інформаційних технологій (постанова від 22 травня 2019 р. № 517) тощо.

Загалом за 6 місяців цього року без урахування моніторингів закупівель органи Служби  завершили 993 заходи державного фінансового контролю, з яких 777 ревізій і перевірок та 216 аудитів. Лише під час ревізій та перевірок з початку року піддано контролю коштів та майна на понад 730 мільярдів гривень; установлено майже 1,1 мільярда завданих державі втрат, а рівень відшкодування таких порушень перевищив 40 відсотків (понад 427 мільйонів у сумовому еквіваленті).

За результатами аудитів охоплено дослідженням більше 149 мільярдів фінансових та матеріальних ресурсів; виявлено фінансових недоліків, що свідчать про упущені вигоди, втрачені доходи чи непродуктивні витрати  обсягом майже 8,9 мільярдів гривень, при цьому завдяки своєчасному втручанню державних аудиторів упереджено таких фактів майже на 0,6 мільярда гривень.

Усе більших обертів набирає і контроль у сфері публічних закупівель – проведено моніторинг понад 4,4 тисячі процедур закупівель загальним обсягом понад 36 млрд грн та упереджено наслідків порушень у цій сфері на 7,4 мільярда шляхом відміни торгів та розірвання договорів. 

Задля подальшої реалізації результатів контролю та забезпечення невідворотності відповідальності винних осіб за допущені порушення  до правоохоронних органів передано 413 матеріалів ревізій та перевірок, за результатами розгляду яких вжито відповідних заходів реагування: розпочато 256 досудових розслідувань, долучено до кримінальних проваджень 122 матеріали та вручено 125 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Нагадаємо, що Держаудитслужба перевірила витрачання коштів державного бюджету, спрямованих на підготовку та проведення виборів Президента України.