4 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Аудитори Чернігівщини провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм Відділом освіти, молоді та спорту Городнянської райдержадміністрації версія для друку
Аудитори Чернігівщини провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм Відділом освіти, молоді та спорту Городнянської райдержадміністрації 30 липня 2019  |  Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм Відділом освіти, молоді та спорту Городнянської районної державної адміністрації за період з 01.01.2016 по 31.03.2019.

 За результатами аудиту встановлено низку чинників, які негативно впливають на ефективність виконання бюджетних програм та призводять до неефективних витрат на загальну суму 5,1 млн грн.

Утримання наявної мережі загальноосвітніх шкіл Городнянського району без повноцінного використання їх потужностей під час забезпечення навчального процесу, без врахування наявного контингенту учнів призвело до неефективного використання бюджетних коштів на суму майже 1,4 млн грн та спричиняє їх дефіцит.

Недотримання основних вимог організації збалансованого та корисного харчування, придбання та списання продуктів харчування, не передбачених нормами харчування, призвело до неефективного використання коштів районного бюджету на суму понад 0,8 млн  грн.

Відсутність посад кухарів у деяких школах району сприяє незабезпеченості учнів гарячим харчуванням, піддав сумніву якість приготування страв та, відповідно, ефективність використання коштів на утримання посад підсобних робітників, що становить понад 1,1 млн грн.

Використання коштів освітньої субвенції на додаткову оплату, не пов'язану з педагогічною роботою, зокрема, за обслуговування комп’ютерної техніки, за роботу з бібліотечним фондом підручників, без виділення додаткових асигнувань з місцевого бюджету призвело до неефективного використання коштів освітньої субвенції на загальну суму близько 0,2 млн грн.

Аналізуючи звіти про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного соціального внеску аудиторським дослідженням встановлено, що оплата праці 76 працівників закладів освіти, які працювали на неповну ставку, була донарахована до розміру мінімальної заробітної плати. Це призвело до додаткових видатків з бюджету на суму 0,2 млн грн.

При передачі приміщень в оренду ПАТ «Укртелеком» з метою розміщення АТС для надання телекомунікаційних послуг розрахунок орендної плати здійснювався у заниженому розмірі, у результаті чого втрачено можливість отримання доходу на загальну  суму майже 0,2 млн грн.

Утримання в штатному розписі посади (візника) за відсутності на балансі ані автотранспортного засобу,ані гужового, а також проведення заміни посад в межах різних бюджетних програм призвело до неефективного використання бюджетних коштів на суму 0,2 млн грн. 

Витрачання коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації, перспективи використання якої надалі є вельми сумнівними, призвело до непродуктивних витрат на суму понад 1,0 млн  грн.

За результатами аудиту на розгляд Відділу освіти надано низку пропозицій,  спрямованих на поліпшення системи управління ресурсами, що спрямовуються на виконання бюджетних програм.

Нагадаємо, що відшкодування втрат на суму майже 19,0 млн грн забезпечили аудитори Чернігівщини протягом січня – червня 2019 року.