10 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Столичні аудитори в ОЕП «Галузевий резервно-інвестиційний фонд розвитку енергетики» встановили порушень на загальну суму майже 3,6 млн грн версія для друку
Столичні аудитори в ОЕП «Галузевий резервно-інвестиційний фонд розвитку енергетики» встановили порушень на загальну суму майже 3,6 млн грн 10 вересня 2019  |  Пресслужба Північного офісу Держаудитслужби

   Під час планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Об’єднання енергетичних підприємств «Галузевий резервно-інвестиційний фонд розвитку енергетики» за період з 01.01.2016 по 31.05.2019 фахівці Північного офісу Держаудитслужби встановили фінансових порушень на загальну суму майже 3,6 млн грн, у т.ч. порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму майже 156 тис. грн.

Зокрема, коштом Об’єднання було оплачено юридичні послуги фізичної особи ‒ підприємця на суму майже 58 тис. грн за відсутності документального та фактичного підтвердження факту надання таких послуг.

Ще понад 31 тис. грн власних коштів було безпідставно сплачено за послуги, не пов’язані зі статутною діяльністю Фонду: участь у Форумі «Бізнес Woman» та консультації з питань оподаткування автомобілів підприємства за відсутності останніх на балансі ОЕП «ГРІФРЕ».

Крім того, за рахунок коштів, передбачених на господарські потреби, Фонд покрив витрати фізичних осіб на придбання товарів особистого вжитку, не пов’язаних зі статутною діяльністю Фонду, на загальну суму майже 26 тис. грн.

Через списання основних засобів з порушенням законодавства безповоротно втрачено активи на суму майже 41 тис. грн.

Окрім цього, в Об’єднанні занизили вартість нематеріальних активів на суму понад 3,4 млн грн, позаяк вартість виготовлення придбаних (виготовлених) розробок та науково-дослідних робіт не відобразили у бухгалтерському обліку і безпідставно віднесли їх на витрати.

Серед іншого було встановлено, що через прийняття керівництвом Фонду неефективних управлінських рішень непродуктивні витрати ОЕП «ГРІФРЕ» становили понад 4,1 млн грн.

Суму понад 2 млн грн використано на утримання апарату Фонду, майже 1,8 млн грн – на організацію святкування Дня енергетика у 2017 році, понад 212 тис. грн – на оплату банкетів та корпоративних заходів, майже 100 тис. грн – на придбання комп’ютерної та оргтехніки, іншого обладнання, що не було передбачено кошторисом витрат фонду.

За результатами контрольного заходу ОЕП «ГРІФРЕ» надіслано вимогу про усунення порушень. 

Матеріали ревізії передано до Шевченківського Управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві.

Нагадаємо, що київські аудитори протягом січня - липня 2019 року забезпечили відшкодування втрат на суму майже 39 млн грн.