11 липня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Вінницькі аудитори виявили неефективні управлінські дії під час проведення державного фінансового аудиту бюджету Чечельницького району Вінницької області версія для друку
Вінницькі аудитори виявили неефективні управлінські дії під час проведення державного фінансового аудиту бюджету Чечельницького району Вінницької області 16 вересня 2019  |  Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області провели державний фінансовий аудит бюджету Чечельницького району Вінницької області за період з 01.01.2016 по 31.03.2019.

Під час аудиторського дослідження виявлено неефективні управлінські дії (рішення) у діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району, які призвели до неотриманих доходів та непродуктивних витрат на загальну суму понад 44,2 млн грн.

Зокрема, безоплатне використання земель за відсутності оформлених договірних відносин, невнесення змін до договорів оренди земельних ділянок              у частині перегляду розміру орендної плати, надання податкових пільг суб’єктам господарювання та використання ними земельних ділянок під проектними дорогами без правовстановлюючих документів призвело до недоотримання місцевими  бюджетами доходів у розмірі більш як 2,4 млн грн.

Використання на договірних умовах наявних земель запасу, резервного фонду та невитребуваних часток (паїв) сприяло б  наповненню бюджету району на більш як 4,2 млн грн.

Позбавило можливості зміцнити дохідну частину бюджету району на майже 1,2 млн грн й прийняття органами місцевого самоврядування рішень щодо запровадження ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нижче законодавчо визначеного максимального рівня.

Окрім того, виявлено недоліки й у системі управління видатками, зокрема при фінансуванні загальної середньої освіти. Наявна мережа загальноосвітніх начальних закладів району не сприяла ефективному та раціональному використанню 30,3 млн грн бюджетних коштів. Натомість оптимізація мережі шляхом реорганізації малокомплектних загальнонавчальних закладів району, в яких навчається від 38 до 50 учнів, дасть змогу заощадити 2,3 млн грн.

До того ж при недостатньому фінансуванні заходів районних програм, спрямованих на розв’язання економічних та соціально-культурних проблем розвитку району, здійснювалося фінансування бюджетних установ, що утримуються із державного бюджету на загальну суму понад 2,7 млн грн.

За результатами державного фінансового аудиту з метою покращення фінансового стану та поліпшення ефективності управління коштами й майном, аудитори надали керівництву Чечельницької районної державної адміністрації та органам місцевого самоврядування району низку рекомендацій, які ці органи взяли до виконання.

Нагадаємо, що вінницькі аудитори протягом січня - серпня 2019 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 27,3 млн грн.