11 липня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Аудитори Сумщини виявили порушень на суму 221,2 тис. грн під час ревізії державного навчального закладу «Охтирський центр професійно-технічної освіти» версія для друку
Аудитори Сумщини виявили порушень на суму 221,2 тис. грн під час ревізії державного навчального закладу «Охтирський центр професійно-технічної освіти» 25 вересня 2019  |  Пресслужба Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області

Фахівці Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області провели планову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності державного навчального закладу «Охтирський центр професійно-технічної освіти» за період з 01.01.2014 по 31.05.2019.

У  діяльності Центру є факти порушення фінансової дисципліни, які привели до втрат. Зокрема, навчальним закладом протягом 2014–2018 років безпідставно покрито за рахунок коштів загального фонду належні до спеціального фонду видатки на суму 152,4 тис. грн, у тому числі щодо закупівлі продуктів харчування для надання відповідної платної послуги, а також щодо оплати комунальних послуг (водопостачання та водовідведення, електроенергії, інших енергоносіїв) для забезпечення надання платних послуг з навчання (на контрактній основі) та з проживання в гуртожитку, без відновлення таких видатків загального фонду кошторису за рахунок спеціального фонду.

Крім того, з грудня 2017 року по травень 2018 року ДНЗ «Охтирський центр ПТО» сплатив 44,5 тис. грн за електроенергію, яку фактично спожила інша юридична особа, а саме  орендар частини належних навчальному закладу нежитлових приміщень.

Навчальним закладом безпідставно витрачено 1,9 тис. грн бюджетних коштів на навчання особи, яка вже здобула інший освітньо-кваліфікаційний рівень.

Встановлення всупереч чинному законодавству доплати за шкідливі умови праці, без проведення належної атестації робочого місця мало наслідком проведення зайвих витрат на суму 0,4 тис. грн.

Через безпідставне заниження вартості послуг з навчання на комерційній основі з січня 2014 року по травень 2019 року ДНЗ «Охтирський центр ПТО» недоотримав власних надходжень за спеціальним фондом на суму 3,7 тис. грн.

Водночас 18,3 тис. грн коштів за відшкодованими навчальному закладу зайвими видатками загального фонду попередніх бюджетних періодів  усупереч встановленому порядку не були повернуті до належного бюджету.

Загалом державним фінансовим контролем виявлено в ДНЗ «Охтирський центр ПТО» порушень, які призвели до втрат, на загальну суму 221,2 тис. грн, у тому числі недоотримання фінансових ресурсів - 22,0 тис. грн та проведення витрат з порушенням законодавства - 199,2 тис. грн.

За результатами ревізії ДНЗ «Охтирський центр ПТО» надіслано попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства та вимогу щодо усунення виявлених порушень. Про результати заходу державного фінансового контролю поінформовано Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

Матеріали ревізії передано до Головного управління Національної поліції в Сумській області для розгляду та прийняття відповідного рішення.

Нагадаємо, що аудитори Сумщини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 11,9 млн грн протягом січня – серпня 2019 року.