6 червня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук
«Червень 2020»
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
дата з:
по:
1

...
Головна  » Новини» Вінницькі аудитори дослідили ефективність виконання бюджетної програми «Лікарсько-акушерська допомога вагітним, породіллям, новонародженим» версія для друку
Вінницькі аудитори дослідили ефективність виконання бюджетної програми «Лікарсько-акушерська допомога вагітним, породіллям, новонародженим» 17 жовтня 2019  |  Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області провели державний фінансовий аудит виконання бюджетної програми «Лікарсько-акушерська допомога вагітним, породіллям, новонародженим» Департаментом охорони здоров’я Вінницької міської ради  (далі – Департамент) за період з 01.01.2017 по 31.12.2018.

Метою цієї програми є підвищення рівня надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим у лікувально-профілактичних закладах міста Вінниці. Проте результати аудиту засвідчили низку чинників, які негативно вплинули на ефективність виконання бюджетної програми та досягнення поставленої мети й завдань.

Зокрема, більш як 9,6 млн грн коштів міського бюджету, виділених пологодопоміжним закладам м. Вінниці, спрямовано на надання лікарсько-акушерської медичної допомоги мешканкам інших територіальних громад без подальшого відновлення проведених витрат із відповідних бюджетів.

Відсутність ефективних управлінських рішень Департаменту щодо своєчасного перегляду діючих тарифів на платні медичні послуги, які надаються установами-учасниками бюджетної програми, позбавило їх можливості отримати додаткові надходження у розмірі понад 640 тис. грн.

Поряд з цим більш як 230 тис. грн, виділених у межах  досліджуваної бюджетної програми, витрачено на оплату комунальних послуг, спожитих кафедрами Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова у приміщеннях, наданих їм у безоплатне користування.

Незабезпечення в повному обсязі обчисленої лікувальними закладами потреби, у тому числі в оновленні матеріально-технічної бази, зумовило зниження рівня надання лікарсько-акушерської медичної допомоги, а високий рівень зношеності наявного медичного обладнання призвів до значних додаткових витрат (230 тис. грн) на проведення ремонтних робіт.

Окрім того, незабезпеченість пологодопоміжних закладів бюджетним ресурсом на належному рівні, потребою в медикаментах та виробах медичного призначення, новітнім обладнанням зумовила звернення вагітних та породіль до страхових компаній для проведення на платній основі допологових обстежень на сучасному обладнанні та медикаментозному забезпеченні самих пологів, в результаті чого на рахунки компаній надійшло майже 15 млн грн їхніх власних коштів.

Незабезпечення дієвого контролю за ефективністю планування та використанням коштів бюджетної програми зумовлено, зокрема, відсутністю в Департаменті підрозділу внутрішнього аудиту, або посадової особи, на яку покладаються повноваження щодо його здійснення.

З метою усунення наведених чинників фахівці Управління надали за результатами державного фінансового аудиту низку пропозицій, спрямованих на  підвищення ефективності використання бюджетних коштів та комунального майна.

Нагадаємо, що вінницькі аудитори виявили неефективні управлінські дії під час проведення державного фінансового аудиту бюджету Чечельницького району Вінницької області.