6 червня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук
«Червень 2020»
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
дата з:
по:
1

...
Головна  » Новини» Результати моніторингу закупівель за 9 місяців. Топ 10 версія для друку
Результати моніторингу закупівель за 9 місяців. Топ 10 23 жовтня 2019  |  Пресслужба Держаудитслужби

Протягом січнявересня 2019 року Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи здійснили моніторинг 6,4 тис. закупівель загальною очікуваною вартістю понад 59,7 млрд гривень.

За результатами зазначених заходів державного фінансового контролю  встановлено порушень законодавства у сфері закупівель за процедурами загальною вартістю близько 52,3 млрд гривень.

Обсяг охоплених контролем процедур закупівель становить майжевідсотків від загальної кількості завершених замовниками процедур закупівель (відкриті торги, відкриті торги з публікацією англійською мовою та переговорна процедура) у поточному році.

У 4,2 тис. випадках підставою для проведення моніторингу закупівель було виявлення органом державного фінансового контролю ознак порушень у сфері публічних закупівель, що становить майже 65% від загальної кількості закупівель, охоплених моніторингом. При цьому контрольними заходами у 98% підтверджено порушення законодавства у сфері закупівель при проведенні замовниками процедур закупівель загальною вартістю 27,9 млрд гривень.

За зверненнями громадських об’єднань проведено моніторинг 915 закупівель (встановлено порушення у 723 процедурах закупівлі загальною вартістю 4,9 млрд грн), на підставі даних автоматичних індикаторів ризиків – 632 (встановлено порушення у 575 процедурах закупівлі загальною вартістю 5,6 млрд грн), звернень органів державної влади та органів місцевого самоврядування – 392 (встановлено порушення у 304 процедурах закупівлі загальною вартістю 5,7 млрд грн), повідомлень в засобах масової інформації – 12 (встановлено порушення у 9 процедурах закупівлі загальною вартістю 2,5 млрд грн), за наявності декількох із зазначених підстав – 310.

Структура порушень та їх питома вага у загальній сумі встановлених порушень складає:

недотримання порядку складання форм документів та оприлюднення інформації про закупівлю – 29,3%;

порушення під час розгляду, відхилення замовником тендерних пропозицій та через невідміну замовником закупівлі – 24,9%;

порушення під час складання тендерної документації та внесення змін до неї – 24,7%;

неправомірне застосування переговорної процедури – 3,9%;

інші порушення законодавства у сфері закупівель – 17,2%.

За результатами моніторингу процедур закупівель попереджено порушень та їх наслідків на загальну суму понад 11,1 млрд грн, з яких відмінено 1,9 тис. процедур закупівель загальною очікуваною вартістю 9,7 млрд грн та розірвано 0,7 тис. договорів на загальну суму 1,4 млрд гривень.

Зокрема, завдяки своєчасному проведенню Держаудитслужбою моніторингу закупівель та належному реагуванню замовників вдалося запобігти витрачанню державних/комунальних ресурсів за процедурами закупівель, проведеними з порушенням законодавства:

у службах автомобільних доріг у Черкаській, Миколаївській, Львівській та Кіровоградській областях, якими відмінено процедури закупівель загальною очікуваною вартістю 1,5 млрд гривень;

в Управлінні Головного Каховського магістрального каналу та комунальному підприємстві виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго», які розірвали договори на суму 99,4 млн грн та 53,2 млн грн відповідно.

За аналогічних обставин відмінили процедури закупівель також Департамент житлово-комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації (загальною очікуваною вартістю 195,6 млн грн), комунальне підприємство Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» (191,8 млн грн), Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради (162,5 млн грн), державні підприємства «Торецьквугілля» (190,6 млн грн) та «Первомайськвугілля» (184,7 млн грн).

Такий результат безумовно сприяє ефективному та законному використанню державних ресурсів через попередження укладання договору та/або здійснення витрат коштів за процедурами закупівель, проведеними з порушенням законодавства.

Поряд з цим не забезпечили усунення порушень законодавства у сфері закупівель загальною вартістю 6,6 млрд грн наступні замовники.

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС», ігноруючи зобов’язання Держаудитслужби щодо усунення порушень, які виявлені моніторингом закупівель та відповідно до законодавства є підставою для відміни торгів, нехтуючи нормами законодавства, уклало договір на суму 2,1 млрд гривень.

Крім того, проведеним моніторингом 4 процедур закупівель, замовником яких було комунальне підприємство «Київпастранс», встановлено грубі порушення законодавства у сфері закупівель (обрання переможцем торгів або допущення до оцінки учасників, які не відповідали кваліфікаційним критеріям, обумовленими в тендерних документаціях).

За результатами процедур, проведених з порушеннями законодавства у сфері закупівель, вказаним комунальним підприємством укладено договорів на загальну суму 1,4 млрд грн. Порушення, викладені у висновках про результати моніторингу закупівель, не усунуто.

Аналогічно не забезпечили усунення виявлених під час моніторингу порушень наступні замовники:

служби автомобільних доріг у Запорізькій (три закупівлі загальною очікуваною вартістю 1,2 млрд грн), Полтавській (дві закупівлі загальною очікуваною вартістю 821,7 млн грн) та Київській (очікувана вартість закупівлі 695,0 млн грн) областях;

комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м. Києва» – очікувана вартість закупівлі 137,9 млн гривень;

Управління будівництва, архітектури та землекористування Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації – за результатами проведеної з порушенням процедури закупівлі уклав договір на суму 104,8 млн грн;

комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» – за результатами закупівлі уклало договір на суму 109,5 млн грн, умови якого відрізняються від змісту тендерної пропозиції, який у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» є нікчемним.

Загалом не усунуто порушень законодавства у сфері закупівель загальною вартістю понад 41,0 млрд гривень.

Викладені факти ігнорування зобов'язань органу державного фінансового контролю насамперед можуть сприяти зростанню корупційних ризиків у сфері закупівель та надалі можуть вплинути на своєчасне та якісне виконання договорів, державних програм.

Протягом поточного року у межах реалізації результатів моніторингу закупівель та перевірок закупівель складено та надіслано до суду 366 протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Наразі до адміністративної відповідальності притягнуто 24 особи, на яких судами накладено адміністративних стягнень (штрафи) на загальну суму 285,6 тис. гривень.