2 квiтня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук
«Квітень 2020»
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
дата з:
по:
1

...
Головна  » Новини» Держаудитслужба виявила невиконання бюджетних програм Державним агентством України з управління зоною відчуження версія для друку
Держаудитслужба виявила невиконання бюджетних програм Державним агентством України з управління зоною відчуження 5 листопада 2019  |  Пресслужба Держаудитслужби

Державна аудиторська служба України у плановому порядку провела державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм Державним агентством України з управління зоною відчуження за період з 01.01.2016 по 31.12.2018.

Під час аудиторського дослідження виявлено низку як зовнішніх, так і внутрішніх факторів, що не дали змоги Агентству повною мірою забезпечити досягнення цілей та завдань бюджетних програм щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Основними причинами невиконання бюджетних програм є не лише брак коштів державного бюджету на їх реалізацію, а й недосконале планування у них та недостатній контроль з боку керівництва Агентства за їх ефективним використанням.

Про недостатній стратегічний контроль за реалізацією планів заходів щодо перетворення наявного об’єкта «Укриття» свідчить і невжиття всіх необхідних заходів щодо своєчасного завершення будівництва нового безпечного комфаймента, який мав бути побудований ще у 2012 році (терміни переносилися до 10.04.2013, 02.10.2015, 30.11.2017, 15.12.2018 та 31.07.2019), що, зі свого боку, призвело до збільшення вартості таких робіт з 377,4 млн доларів США до 1448 млн євро та відповідно збільшення внеску України до Чорнобильського фонду «Укриття» з 50 млн доларів США до 167,5 млн доларів США.

Значних фінансових втрат зазнає Державний бюджет України через перевезення ДСП «Чорнобильська АЕС», крім персоналу, до місця роботи інших осіб без відшкодування вартості здійснених станцією витрат, що призвело до зайвого виділення та використання коштів державного бюджету розрахунково на суму майже 87,7 млн гривень.

Аудиторським дослідженням встановлено факти використання коштів на цілі, які не відповідають напрямам їх використання, визначеним у паспортах бюджетних програм або порядках їх використання.

Зокрема, у досліджуваному періоді ДСП «Чорнобильська АЕС» оплачувала ремонтні роботи власного офісного центру, які не передбачені вимогами Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки у безпечному стані енергоблоків та об’єкта «Укриття» і здійснення заходів щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 року № 234 (далі – Порядок № 234). Загальна вартість виконаних і оплачених таких робіт у досліджуваному періоді сягає понад 21 млн гривень.

Також окремі спеціалізовані підприємства придбавали товарно-матеріальні цінності та оплачували послуги (пилососи, телевізори, відеокамери, стержні Parker, відеореєстратор тощо) на суму понад 1,3 млн грн.

Через несвоєчасне проведення розрахунків за природний газ для потреб ДСП «Чорнобильська АЕС» та сплати ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» єдиного соціального внеску зазначені підприємства за рахунок коштів державного бюджету сплатили штрафних санкцій на загальну суму 19,6 млн грн та 1,3 млн грн відповідно.

Водночас під час аудиту проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ДСП «ЦППРВ», якою встановлено факти порушення вимог бюджетного законодавства у частині завищення потреби у бюджетних коштах, яка профінансована та використана.

Поряд з цим Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС», ігноруючи зобов'язання Держаудитслужби щодо усунення порушень, які виявлені моніторингом закупівель та відповідно до законодавства є підставою для відміни торгів, нехтуючи нормами законодавства, уклало договір на суму 2,1 млрд гривень.

Зважаючи на результати проведеного аудиту та задля поліпшення ефективності використання бюджетних коштів, які виділяються для виконання Агентством покладених на нього функцій та завдань, Держаудитслужба надала низку рекомендацій та пропозицій, які висвітлені в аудиторському звіті.

Нагадаємо, що у Держаудитслужбі традиційно обговорили результативні показники діяльності спільної роботи за 9 місяців поточного року на розширеному засіданні Колегії за участю керівництва Служби, її міжрегіональних територіальних органів та їх управлінь в областях.