10 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Київські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Іванківське лісове господарство» версія для друку
Київські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Іванківське лісове господарство» 11 сiчня 2020  |  Пресслужба Північного офісу Держаудитслужби

Фахівці апарату Північного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Іванківське лісове господарство» (даліПідприємство, лісгосп)  за період з 01 січня 2016 року по   30 червня 2019 року.

За результатами аудиту встановлено низку чинників як зовнішнього, так і внутрішнього характеру, які негативно вплинули на результати фінансово-господарської діяльності лісгоспу.

Недосконала нормативно-правова база системи оздоровчих заходів у лісах України щодо проведення санітарних рубок не повною мірою розв’язує проблему поширення осередків масового розмноження верхівкового короїда, що неминуче призводить до упущення вигоди Підприємством в отриманні потенційного доходу орієнтовно на  суму 36,5 млн грн та до упущення вигоди місцевим бюджетом в отриманні рентної плати орієнтовно на  суму 4,4 млн грн.

Через внесення змін до Податкового кодексу України Підприємство змушене сплачувати земельний податок за мисливські угіддя, які передані в довгострокове користування та фактично використовуються мисливськими організаціями, що призвело до проведення можливих зайвих/непродуктивних витрат на сплату земельного податку за січень  ̵  червень 2019 року на суму 638,7 тис. грн.

Відсутність правовстановлюючих документів на окремі земельні ділянки, закріплені за Підприємством згідно з матеріалами лісовпорядкування,   не гарантує їх повного збереження, що, призвело до самовільного захоплення земель лісового фонду загальною площею 209,4223 га іншими землекористувачами/органами місцевого самоврядування, створення ризику для відчуження земель лісового фонду на користь інших осіб та, як наслідок, до заподіяння можливої шкоди.

Наявність фактів незаконних рубок дерев сторонніми особами у 2016 році  І кварталі 2019 року призвело до неефективного використання лісових ресурсів, об’єм зрубаної деревини становить 49,42 м³, чим заподіяно шкоди лісу розрахунково на суму 297,9 тис. грн.

Підприємство не скористалося правом застосування до боржників штрафних санкцій за порушення строків виконання зобов’язання та не нарахувало штрафних санкцій (пеня, штраф) на суму 879,8 тис. грн.

Через застосування штрафних санкцій до Підприємства за порушення термінів реєстрації податкових накладних та поставки вагонів, неправильного нарахування лікарняних зменшено фінансовий результат від операційної діяльності, що може свідчити про здійснення Підприємством непродуктивних витрат за період дослідження на суму 107,0 тис. грн.

Лісгоспом здійснено можливі зайві/непродуктивні витрати на сплату рентної плати за рубки головного користування, які фактично не проводилися, на загальну суму 160,2 тис. грн.

За результатами аудиторського дослідження надано низку рекомендацій, що мають на меті покращання фінансового стану та ефективності фінансово-господарської діяльності лісгоспу.

Нагадаємо, що столичні аудитори провели державний фінансовий аудит у Відділі освіти Бучанської міської ради.