10 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Вінницькі аудитори виявили неефективне використання бюджетних коштів на території Хмільницького району версія для друку
Вінницькі аудитори виявили неефективне використання бюджетних коштів на території Хмільницького району 14 сiчня 2020  |  Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області під час проведення державного фінансового аудиту місцевих бюджетів на території Хмільницького району Вінницької області за період з 01.01.2016 по 31.08.2019 виявили факти неефективних управлінських дій (рішень) у роботі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району, що призвели до упущених вигод, неотриманих доходів та непродуктивних витрат на суму понад 99,8 млн грн.

Зокрема, під час аудиторського дослідження встановлено, що через безоплатне використання земельних ділянок за відсутності договірних відносин, невнесення змін до договорів оренди земельних ділянок у частині перегляду розміру орендної плати та надання податкових пільг суб’єктам господарювання, місцеві бюджети недоотримали доходів на суму понад 2,4 млн грн.

Не сприяло додатковому надходженню до місцевого бюджету на понад 1,8 млн грн й прийняття органами місцевого самоврядування рішень щодо запровадження ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нижче законодавчо визначеного максимального рівня.

Бюджетом району втрачено можливість отримати доходів на суму понад 1,2 млн грн через надання в оренду комунального майна за заниженими ставками та без проведення незалежної експертної оцінки об’єктів оренди, непроведення коригування орендної плати на індекс інфляції, використання майна без правовстановлюючих документів та через неврахування положень чинного законодавства при здійсненні розподілу плати за оренду комунального майна об’єктів спільної власності територіальних громад району.

Також непродуктивні та неефективні витрати виявлено й у системі управління видатками, зокрема при фінансуванні загальної середньої освіти.

Наявна мережа малокомплектних загальноосвітніх навчальних закладів району не сприяла ефективному та раціональному використанню бюджетних коштів на суму понад 69,2 млн грн. Варто зазначити, що у разі проведення оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів району шляхом реорганізації 10 закладів освіти (загальною чисельністю 320 учнів), сума економії сягнула б понад 10,5 млн грн.

Додаткове навантаження на районний бюджет у розмірі понад 2,3 млн грн виникло через відсутність укладення договорів щодо отримання міжбюджетних трансфертів на надання стаціонарної медичної допомоги жителям інших адміністративно-територіальних одиниць.

Тоді як фінансування заходів районних програм, спрямованих на  розв’язання економічних та соціально-культурних проблем розвитку, недостатнє, у межах окремих програм здійснювалася фінансування бюджетних установ, що утримуються із державного бюджету на суму понад 8,5 млн грн.

З огляду на результати державного фінансового аудиту та з метою покращання фінансового стану та поліпшення ефективності використання бюджетних коштів аудитори надали обґрунтовані пропозиції Хмільницькій районній державній адміністрації та органам місцевого самоврядування району, які останні взяли до виконання.

Нагадаємо, що вінницькі аудитори дослідили ефективність виконання бюджетної програми «Надання спеціальної освіти школам естетичного виховання».