1 квiтня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук
«Квітень 2020»
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
дата з:
по:
1

...
Головна  » Новини» Аудитори Вінниччини провели державний фінансовий аудит діяльності Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства версія для друку
Аудитори Вінниччини провели державний фінансовий аудит діяльності Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства 17 сiчня 2020  |  Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області провели державний фінансовий аудит діяльності Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства  (даліПідприємство) за період з 01.10.2017 по 28.02.2019.

Результати аудиторського дослідження засвідчили низку зовнішніх і внутрішніх факторів, які можуть мати негативний вплив на фінансово-господарську діяльність Підприємства.

Недостатній обсяг бюджетного фінансування та неритмічність його надходження призводить до відтермінування укладення договорів Підприємством з органами соціального захисту населення, що не дає змоги Підприємству функціонувати в оптимальному режимі роботи та використовувати виробничі потужності у повному обсязі і призводить до систематичного порушення ведення бухгалтерського обліку.

Концентрація значних обсягів бюджетних коштів у приватних виробників, незабезпечення пріоритетного фінансування казенного Підприємства через суперечності вимог законодавства зумовило здійснення Підприємством фінансово-господарської діяльності в умовах вільної конкуренції товаровиробників, що призвело до незавантаженості  потужностей Підприємства та, як наслідок, недоотримання доходів на більш як 29,5 млн грн і недоотримання державним бюджетом дивідендів на суму понад 1 млн грн.

Окрім цього, причиною непродуктивних витрат на суму близько 520 тис. грн стало виготовлення Підприємством за власні обігові кошти ортезів (устілок), виключених з переліку безоплатних технічних засобів реабілітації для дітей з інвалідністю та дітей до 18 років, яких не оплатять органи соціального захисту.

Ще додаткові витрати на суму понад 3 млн грн Підприємство здійснило через незабезпечення у повному обсязі бюджетного фінансування потреб осіб з інвалідністю з протезування у стаціонарі.

Причиною відволікання обігових коштів з фінансового обороту понад 450 тис. грн стало накопичення виробничих запасів та товарів, які тривалий час не реалізовувалися та не використовувалися у виробничо-господарській діяльності Підприємства, що створило ризики втрати їх первісної вартості через їх моральну застарілість, незалучення в подальшій виробничій діяльності Підприємства та постійного оновлення технологічних процесів у виготовленні технічних засобів реабілітації.

За результатами державного фінансового аудиту з метою покращання фінансового стану та поліпшення ефективності управління коштами й майном аудитори надали керівництву Підприємства низку рекомендацій, які були взяті до виконання.

Нагадаємо, що вінницькі аудитори дослідили ефективність виконання бюджетної програми «Надання спеціальної освіти школам естетичного виховання».