10 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Тернопільські аудитори на території Заліщицького району виявили неефективне управління комунальними ресурсами версія для друку
Тернопільські аудитори на території Заліщицького району виявили неефективне управління комунальними ресурсами 30 сiчня 2020  |  Пресслужба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області провели державний фінансовий аудит виконання місцевих бюджетів на території Заліщицького району за період з 01.01.2016 по 30.06.2019.

За результатами аудиту неефективне використання коштів становить  4,0 млн грн, орієнтовний обсяг щорічних резервів наповнення місцевих бюджетівпонад 3,2 млн грн.

Через відсутність належної координації в діях органів, уповноважених приймати рішення щодо використання земельних ділянок, контролювати надходження орендної плати, цільове використання земель тощо бюджети Заліщицького району за досліджуваний період розрахунково втратили 788,5 тис. грн доходів. Активізація роботи щодо наповнення дохідної частини місцевих бюджетів земельними платежами дасть змогу забезпечити збільшення надходжень на суму не менше 3,2 млн грн.

Також понад 832 тис. грн місцеві бюджети недоотримали через невикористання повною мірою можливостей щодо спонукання замовників будівництва до участі у створенні і розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів та непроведення претензійно-позовної роботи щодо повного та своєчасного надходження плати за оренду майна спільної власності територіальних громад Заліщицького району.

Окрім цього, прийняття окремими сільськими радами неефективних управлінських рішень щодо здійснення виплат необов’язкового характеру за відсутності достатнього власного фінансового ресурсу та Заліщицькою районною радою щодо фінансування заходів районних програм, виконавцями яких були установи, що фінансуються з державного бюджету, спричинило непродуктивні витрати районного бюджету на суму майже 304 тис. грн.

Упущені вигоди виявлено у системі управління видатками.

Через несвоєчасне прийняття управлінських рішень щодо освоєння коштів субвенції з державного бюджету не проведено капітального ремонту місцевих доріг, а до державного бюджету повернуто 2,0 млн грн.

З огляду на результати державного фінансового аудиту та з метою покращання фінансового стану та поліпшення ефективності використання бюджетних коштів, аудитори надали обґрунтовані пропозиції Заліщицькій районній державній адміністрації та органам місцевого самоврядування району, які взяті до виконання.

Нагадаємо, що тернопільські аудитори протягом січня - грудня 2019 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 34 млн грн.