10 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Київські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Клавдієвське лісове господарство» версія для друку
Київські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Клавдієвське лісове господарство» 31 сiчня 2020  |  Пресслужба Північного офісу Держаудитслужби

Фахівці апарату Північного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Клавдієвське лісове господарство» (даліПідприємство, лісгосп) за період з 01 січня 2016 року по 30 червня 2019 року.

За результатами аудиту встановлено низку чинників як зовнішнього, так і внутрішнього характеру, які негативно вплинули на результати фінансово-господарської діяльності лісгоспу.

Недосконала нормативно-правова база системи оздоровчих заходів у лісах України щодо проведення санітарних рубок не повною мірою розв’язує проблему всихання хвойних лісів на підзвітній лісгоспу території внаслідок поширення шкідників лісу, зокрема верхівкового короїда, призводить до втрати ліквідності деревини та упущення вигоди Підприємством в отриманні потенційного доходу орієнтовно на суму 11, 48 млн грн та, відповідно, місцевим бюджетом рентної плати орієнтовно на суму 1, 97 млн грн.

Через непереоформлення договорів на користування земельними ділянками лісового фонду для ведення мисливського господарства (невнесення змін) в частині розміру оплати Підприємством за січень - червень 2019 року здійснені можливі зайві витрати на сплату земельного податку на суму 221,4 тис. грн.

Наявність фактів незаконних рубок дерев сторонніми (невстановленими) особами може свідчити про неефективні управлінські рішення з боку керівництва Підприємства щодо здійснення належних заходів з охорони лісу та попередження незаконних рубок, що призвело до неефективного використання лісових ресурсів протягом 2016 – 2018 років та ІІ кварталу 2019 року (об’єм зрубаної деревини становить 36,95 м³), та, як наслідок, до заподіяння шкоди лісу на загальну суму  222,6 тис. грн.

Підприємством через встановлені випадки невикупу (часткового викупу) лісопродукції покупцями через аукціони втрачено можливість своєчасного отримання потенційного доходу на суму 4,7 млн грн, а також Підприємство не скористалося можливістю застосування до боржників штрафних санкцій за порушення строків виконання зобов’язання та не нарахувало штрафних санкцій (пеня, штраф) на суму 7,3 тис. грн.

Установлено зайві (непродуктивні) витрати грошових коштів Підприємства в результаті простою вагонів на станціях регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця»  у 2016 та 2017 роках з незалежних від Підприємства обставин на загальну суму 5,0 млн грн та упущення вигоди в отриманні потенційного доходу від втрати якості лісопродукції та її арешту на суму 516,0 тис. грн.

Через реалізацію лісопродукції без попередньої оплати упущено вигоду повернення заборгованості на суму 125,8 тис. грн та за наявної практики результатів виконавчих проваджень є ризик неповернення дебіторської заборгованості на суму 125,8 тис. грн,  упущено вигоду в отриманні доходу на суму 8,6 тис. грн.

За результатами аудиторського дослідження надано низку рекомендацій, що мають на меті покращання фінансового стану та ефективності фінансово-господарської діяльності лісгоспу.

Нагадаємо, що столичні аудитори провели державний фінансовий аудит у Відділі освіти Бучанської міської ради.