12 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Львівські аудитори провели державний фінансовий аудит бюджету Солонківської ОТГ версія для друку
Львівські аудитори провели державний фінансовий аудит бюджету Солонківської ОТГ 11 лютого 2020  |  Пресслужба Західного офісу Держаудитслужби

Фахівці Західного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит бюджету Cолонківської об’єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області (далі – Солонківська ОТГ) за 2017-2018 роки та 9 місяців 2019 року.

Через неефективні управлінські дії з бюджету громади додатково витрачено 3,9 млн грн,  втрачено 13,2 млн грн доходів, а резерви щорічних додаткових надходжень складають розрахунково майже 6 млн гривень.

Значна невідповідність статистичних даних та фактично зареєстрованого населення громади призвела до недоотримання за досліджуваний період бюджетом громади трансфертів з державного бюджету на суму 1,6 млн грн та надмірного вилучення 5,2 млн грн реверсної дотації.

Через відсутність повної бази даних щодо власників об’єктів житлової нерухомості та недоліки податкового законодавства місцевим бюджетом втрачено можливість отримати 3,6 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянкиезерв додаткових надходжень в рік розрахунково складає  1,6 млн грн).

Внаслідок використання земельних ділянок юридичними та фізичними особами для ведення підприємницької діяльності на території громади без правовстановлюючих документів Солонківська ОТГ втратила розрахунково 0,3 млн грн доходів. А через невнесення змін до договорів оренди земельних ділянок щодо зміни розміру орендної плати через зміну нормативно-грошової оцінки населених пунктів втрачено ще 2,2 млн грн. У разі внесення змін до договорів резерв щорічних додаткових надходжень складає 1,4 млн грн.

Укладання Солонківською сільською радою договорів про передачу видатків на вторинну медичну допомогу в закладах охорони здоров’я з врахуванням їх фактичного обсягу та виходячи із їх реальної вартості, дало б можливість скоротити видатки місцевого бюджету на загальну суму 3,0 млн грн, які в подальшому можна б було спрямувати для надання відповідного рівня медичної допомоги мешканцям територіальної громади.

Також виявлено втрати доходів через неукладення договорів пайової участі із забудовниками, незастосування штрафних санкцій, несвоєчасне стягнення орендної плати за майно, невідшкодування орендарями спожитих комунальних послуг (енергоносіїв), зайву оплату ремонтно-будівельних робіт та низку інших недоліків.

За результатами аудиторського дослідження з метою поліпшення ефективності використання фінансової та ресурсної баз територіальної громади розроблено та надано відповідні пропозиції.

Про результати аудиту поінформовано Львівську обласну державну адміністрацію.

Нагадаємо, що львівські аудитори виявили у міському Палаці культури  ім. Г. Хоткевича непродуктивних витрат на суму понад 2 млн грн.