10 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Аудитори Луганщини під час аудиту ПАТ «Лисичанськвугілля» встановили порушень і недоліків на суму понад 185 млн грн версія для друку
Аудитори Луганщини під час аудиту ПАТ «Лисичанськвугілля» встановили порушень і недоліків на суму понад 185 млн грн 5 травня 2020  |  Пресслужба Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області

Фахівці Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області провели державний фінансовий аудит діяльності публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» (далі – ПАТ «Лисичанськвугілля», Товариство) за період з 01.05.2017 по 31.10.2019.

Товариство створено з метою отримання прибутку шляхом задоволення попиту на ринку вугілля. До складу Товариства належать 11 відокремлених підрозділів, які не мають статусу юридичної особи та діють на підставі Положень, у тому числі чотири вугледобувних шахти : ВП «Шахта  ім. Г.Г. Капустіна», ВП «Шахта Привільнянська», ВП «Шахта Новодружеська», ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова».

За результатами аудиту виявлено фактів неефективних управлінських рішень та порушень законодавства на загальну суму 185,7 млн грн.

Товариство з метою реалізації проєкту програми виробничо-господарської діяльності ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» (проведення технічного переоснащення та модернізації) ще у 2011-2012 роках під державні гарантії залучило кредитні кошти на суму 85 тис. дол. США, остаточне погашення яких 31 грудня 2020 року.

Проте, вже починаючи з квітня 2014 року, фінансовий стан Товариства не дав змоги йому сплачувати відсотки за кредитом, а з квітня  2015 року – основні платежі. Однією з основних причин такого становища є реалізація вугільної продукції за цінами, нижчими за собівартість тощо.

З метою виконання гарантійних зобовязань Держави Товариство звернулося до Міністерства фінансів України.

Проведеним дослідженням установлено, що заборгованість Товариства перед  Міністерством фінансів України за отримані державні гарантії протягом періоду з 01.05.2017 по 31.10.2019 зросла більше ніж удвічі (з понад 42 тис. дол. США до майже 91 тис. дол. США), що погіршує і так незадовільний фінансовий стан Товариства.

Установлено, що Товариство змінило умови постачання вугільної продукції (в договорах не визначено попередньої оплати за вугільну продукцію та послуги з її перевезення сплачує постачальник), що призведе до зниження якісних показників та може бути наслідком її втрати на суму понад 15 млн грн, у тому числі тієї, яка перебуває у податковій та банківській заставі (понад 3 млн грн).

Через припинення ПАТ «Лисичанськвугілля» відвантаження вугільної продукції за укладеними договорами Товариством упущено вигод на суму майже 7 млн грн (розрахунково).

Поряд з цим установлено, що на балансі ПАТ «Лисичанськвугілля» обліковується 16 об’єктів незавершеного будівництва вартістю майже  153 млн грн (будівництво розпочато 1987‒2004 роках), у тому числі 6 об’єктів вартістю понад 4 млн грн, щодо яких прийнято рішення про недоцільність подальшої добудови та потреби їх списання.

Також на балансі ПАТ «Лисичанськвугілля» перебувають об’єкти соціальної сфери, які є збитковими, що призводять до погіршення результатів фінансово-господарської діяльності. Загальний збиток від діяльності соціальної сфери за досліджуваний період становив понад 35 млн грн.

Аудиторами установлено низку порушень законодавства про закупівлі  у частині невідповідності тендерної пропозиції умовам тендерної документації, за результатами яких укладено договорів на суму  понад  102 млн грн.

Окрім того, без проведення тендерних процедур, передбачених законодавством, Товариство уклало договорів на  суму понад 6 млн грн.

За результатами проведених досліджень аудитори надали 5 пропозицій, усі з яких спрямовані на досягнення додаткового результату (економічного/соціального ефекту). Наразі виконана 1 пропозиція, через що попереджено втрат фінансових і матеріальних ресурсів шляхом розірвання укладених з порушенням договорів на суму понад 102 млн грн.

Нагадаємо, що аудитори Луганщини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 16 млн грн протягом січня – грудня 2019 року.