10 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Аудитори Кропивницького виявили фінансові порушення під час державного фінансового аудиту селища Олександрівка версія для друку
Аудитори Кропивницького виявили фінансові порушення під час державного фінансового аудиту селища Олександрівка 25 травня 2020  |  Пресслужба Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області провели державний фінансовий аудит виконання селищного бюджету селища Олександрівка за період з 01.01.2016 по 30.11.2019.

Аудиторським дослідженням виявлено ряд причин і факторів, які перешкоджали в повному обсязі наповнювати бюджет селища. Зокрема, доходи втрачаються через неефективну систему управління фінансами територіальної громади та невикористання існуючих можливостей щодо мобілізації фінансових надходжень.

Аудиторами встановлено, що протягом досліджуваного періоду селищною радою втрачено можливість отримати майже 3,0 млн грн додаткових надходжень внаслідок: неналежного контролю за повнотою сплати орендної плати; відсутності єдиного підходу до визначення розміру орендної плати за землю залежно від її цільового призначення; неврахування територіальним підрозділом Держгеокадастру рекомендацій Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо збільшення розміру орендних ставок на землі сільськогосподарського призначення; несвоєчасного укладення і реєстрації договорів оренди земельних ділянок відповідно до прийнятих рішень селищної ради; безоплатного використання земельних ділянок без належним чином оформлених документів; відсутності роботи по внесенню змін до договорів оренди землі у зв’язку зі зміною нормативної грошової оцінки земельних ділянок; безконтрольного розміщення об’єктів зовнішньої реклами.

Окрім того, запроваджена система управління і контролю за діяльністю комунального підприємства «Оберіг-Аква» вплинула на фінансовий результат діяльності підприємства, не сприяла наповненню дохідної частини бюджету та призвела до неефективних витрат, яких можна було уникнути, через надання підприємству 2,3 млн грн фінансової підтримки. Зазначеному сприяє також затвердження економічно необґрунтованих тарифів та відсутність рішень щодо своєчасного їх перегляду.

За результатами проведеного аудиту були розраховані додаткові резерви надходжень від операцій із земельними ресурсами, які можуть у майбутньому скласти 22,2 млн грн. Вони зміцнять фінансову базу територіальної громади селища та дозволять направляти кошти на економічний і соціальний розвиток території.

Враховуючи результати аудиторського дослідження, фахівці Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області надали ряд пропозицій Олександрівській селищній раді задля ефективного та раціонального використання фінансових та матеріальних ресурсів, покращення соціально-економічного стану громади, усунення існуючих порушень та недопущення їх у майбутньому.

Нагадаємо, що Кіровоградські аудитори дослідили ефективність виконання бюджетних програм Управлінням освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації.