10 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Столичні аудитори провели державний фінансовий аудит у Відділі освіти Вишгородської районної державної адміністрації версія для друку
Столичні аудитори провели державний фінансовий аудит у Відділі освіти Вишгородської районної державної адміністрації 26 травня 2020  |  Пресслужба Північного офісу Держаудитслужби

Фахівці апарату Північного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм Відділу освіти Вишгородської районної державної адміністрації (даліВідділу) за період з 01 липня 2016 року по 30 вересня 2019 року.

За результатами аудиту встановлено проблемні питання у використанні бюджетних коштів, зокрема, при використанні коштів освітньої субвенції та в організації внутрішнього контролю за використанням бюджетних коштів.

Утримання протягом 2018 року 10-11 класів із загальною кількістю 14 учнів в Любимівській ЗОШ стало нераціональним, що призвело до неефективного використання коштів освітньої субвенції на суму  271,01 тис. грн.

Через застосування пільгової ставки орендної сплати Відділом втрачено можливість додаткових надходжень у вигляді орендної плати на суму 301,03 тис. грн.

Наявність значної кількості вакантних педагогічних посад призвела до неефективного використання коштів освітньої субвенції на  суму майже 8 млн грн.

У 2016 році Відділом не забезпечено скорочення працівників загальноосвітніх навчальних закладів (крім педагогічних) щонайменше на 10%, що додатково навантажило місцевий бюджет на загальну суму  685,44 тис. грн.

Придбання цеху з  виробництва художнього паркету та земельної ділянки під ним, які надалі безоплатно передані у власність територіальної громади села Лебедівка, призвело до неефективного використання коштів Вишгородського районного бюджету на суму майже 4,5 млн грн.

До того ж придбання товарів не у виробників продукції призвело до зайвого використання бюджетних коштів на загальну суму майже 1,2 млн грн.

Під час проведення аудиту через виявлені порушення ініційовано проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу за зазначений період.

За результатами ревізії встановлено низку порушень норм законодавства під час здійснення фінансово-господарської діяльності, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму майже 1,4 млн грн, таких як:

проведення завищених витрат з оплати праці через встановлення не передбачених законодавством надбавок і доплат або їх завищення на загальну суму 206,13 тис. грн;

завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 884,83 тис. грн;

покриття витрат юридичних осіб всупереч законодавству за відсутності дебіторської заборгованості в обліку на загальну суму 266,8 тис. грн;

недоотримання орендної плати на загальну суму 14,25 тис. грн;

зайве списання гарячого харчування для учнів 1–4 класів на загальну суму 4,77 тис. грн;

покриття витрат коштом загального фонду кошторису, які мають здійснюватися коштом спеціального фонду на загальну суму 4,63 тис. грн.

На момент завершення ревізії зазначені порушення усунуті в повному обсязі.

За результатами проведених контрольних заходів фахівцями апарату Північного офісу Держаудитслужби рекомендовано перелік заходів, необхідних для поліпшення ефективності управління активами Відділу, покращання фінансових результатів діяльності, надано рекомендації для їх упровадження.

Відділу освіти Вишгородської районної державної адміністрації надіслано вимогу щодо забезпечення вжиття заходів, спрямованих на усунення встановлених порушень.

Про результати ревізії поінформовано Вишгородську районну державну адміністрацію та Вишгородський відділ поліції ГУ НП України в Київській області.

Матеріали контрольного заходу передано до ГУ СБУ в м. Києві та Київській області.

Нагадаємо, що київські аудитори протягом січняберезня 2020 року встановили порушень за процедурами закупівель на суму 150 млн грн.