10 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Херсонські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності МКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона» версія для друку
Херсонські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності МКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона» 28 травня 2020  |  Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області відповідно до плану роботи провели державний фінансовий аудит діяльності міського комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона» за період з 01.10.2017 по 30.09.2019.

Підприємство є власністю територіальної громади міста Херсона, яке здійснює самостійну господарську діяльність. Зокрема, за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності Підприємства, здійсненого за сукупністю коефіцієнтів, наявності збитків у досліджуваному періоді, аудитори встановили нестійке фінансове становище водоканалу.

Через застосування збиткового тарифу зменшилися обсяги обігових коштів. Якби тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення були на рівні економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, тоді Підприємство додатково отримало б доходів на суму 25,6 млн грн. Лише у такий спосіб можна було б зменшити збитки і здолати дефіцит обігових коштів Підприємства.

Зниження обсягу обігових коштів, зі свого боку, призвело до нарахування штрафних та економічних санкцій за невиконання водоканалом деяких вимог законодавства і деяких договірних умов. Суми зайвих витрат комунальників сягнули загалом 3,2 млн грн.

П’ятдесят чотири відсотки водопровідних мереж та пятдесят вісім відсотків каналізаційної системи давно відпрацювали свій нормативний термін експлуатації.  Зношеність мереж водопостачання та водовідведення спричиняє велику кількість аварій, що призводить до чималих водних втрат.

Тож фахівці рекомендували посилити внутрішній контроль за здійсненням господарських операцій, прийняттям виконаних підрядниками робіт, діяльністю тендерного комітету заради недопущення надалі недоліків і порушень.

З огляду на фінансову збитковість водоканалу, варто вжити невідкладних заходів із підвищення рівня ефективності його підрозділів.

Нагадаємо, що херсонські аудитори провели державний фінансовий аудит бюджету Великокопанівської сільської об’єднаної територіальної громади.