12 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» У Національному меморіальному комплексі Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності київські аудитори – виявили порушень на суму понад 7,4 млн грн версія для друку
У Національному меморіальному комплексі Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності київські аудитори – виявили порушень на суму понад 7,4 млн грн 16 червня 2020  |  Пресслужба Північного офісу Держаудитслужби

Фахівці апарату Північного офісу Держаудитслужби провели ревізію фінансово-господарської діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності  (далі – Музей) за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2019 року.

Матеріали ревізії засвідчили неналежне забезпечення з боку керівництва Музею внутрішнього контролю при використанні бюджетних коштів, ігнорування керівником установи умов контракту та вимог бюджетного законодавства, що призвело до порушень фінансово-бюджетної дисципліни та значних втрат коштів загального фонду державного бюджету.

Зокрема, встановлено порушення при використанні коштів на оплату праці: завищення у 2018 році окладів за посадами, які за своєю кваліфікацією не провадять культурно-освітньої та науково-дослідної діяльності, на суму 2,9 млн грн; утримання понад визначену законодавством чисельність працівників бухгалтерської та юридичної служб, на що витрачено 690,35 тис. грн; проведено виплату заробітної плати працівникам, прийнятих на умовах сумісництва за невідпрацьований час у розмірі 1,1 млн грн; здійснено оплату додаткових відпусток всупереч законодавству або в завищених розмірах та доплату за вислугу років при відсутності відповідного стажу роботи на суму 33,0 тис. грн.

Окрім того, утримання у відділі розвитку та комунікацій не сумісних за кваліфікацією посад (наукових співробітників) при відсутності положення про відділ та посадових інструкцій наукових співробітників, запровадження установою дистанційної форми роботи для наукових працівників без визначення розпорядчими документами обов’язковості щоденного надання завдань і звітів про їх виконання (оплата праці таких наукових працівників здійснювалася як за відпрацьований час), а також спрямування Музеєм коштів загального фонду державного бюджету на утримання посад екскурсоводів, тоді як видатки на оплату праці екскурсоводів відповідно до бюджетного законодавства мають здійснюватися коштом спеціального фонду, стало причиною неефективного використання бюджетних коштів на суму понад  1,7 млн грн.

До того ж за бюджетні кошти здійснено придбання товарів та послуг на загальну суму понад 1 млн грн при відсутності затверджених бюджетних асигнувань на зазначені  цілі або з їх перевищенням.

За результатами ревізії керівнику Музею надіслано вимогу про усунення порушень, виявлених ревізією та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Матеріали ревізії передано до Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області для розгляду та прийняття відповідного рішення.

За порушення бюджетного законодавства до установи застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

Нагадаємо, що київські аудитори протягом січняберезня 2020 року встановили порушень за процедурами закупівель на суму 150 млн грн.