20 сiчня 2021 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Одеські аудитори під час ревізії комунального підприємства «ЖКП «Таїрове» виявили порушень на 8,3 млн грн версія для друку
Одеські аудитори під час ревізії комунального підприємства «ЖКП «Таїрове» виявили порушень на 8,3 млн грн 26 червня 2020  |  Пресслужба Південного офісу Держаудитслужби

Працівники Південного офісу Держаудитслужби завершили позапланову ревізію у комунальному підприємстві «ЖКП «Таїрове». Період, що охопили перевіркою аудитори, – з січня 2018 року по квітень 2020 року. 

Ревізію провели лише три працівники офісу, і всього 15 робочих днів. Але сума виявлених на цьому невеличкому підприємстві у смт Таїрове порушень вражає. З охоплених контролем 37 млн грн аудитори виявили фінансових порушень, що призвели до реальних втрат підприємства, – на суму 8,3 млн грн!

Більша частина з цієї сумимайже 7 млн грнлишкові (зайві) нарахування заробітної плати як працівникам, так і керівництву підприємства. Зайвих 4,8 млн грн (разом з ЄСВ) отримали працівники КП через необґрунтоване завищення посадових окладів, а внаслідок цього на надмірні оклади було нараховано та виплачено ще 758 тис. грн наднормово щомісячних премій, і це за відсутності чистого прибутку КП. А колишній директор КП нарахував собі премії та матеріальної допомоги на 109 тис. грн.

Також безпідставно працівники отримували щорічні премії, які не передбачені положенням про преміювання (на 712 тис. грн разом з ЄСВ); необґрунтовано нараховувалася матеріальна допомога, заохочення до ювілейних дат, встановлювалися надбавки за шкідливі умови праці, що разом з нарахуваннями становило 548 тис. грн. Окрім цього, на платіжних дорученнях на суму 1 млн грн виявився електронний підпис директора КП, якого на той час було вже звільнено.

Не все гаразд і з використанням та збереженням основних засобів та товарно-матеріальних цінностей підприємства. Зокрема, у касі КП виявилася відсутність талонів на бензин на 301 тис. грн, а під час інвентаризаціїнестача основних засобів на 148 тис. грн. Немає підтверджених документів на списання паливно-мастильних матеріалів на 143 тис. грн та товарно-матеріальних цінностей – на 351 тис. грн.

Посадових осіб підприємства за результатами ревізії притягнуто до адміністративної відповідальності, матеріали готуються до передачі у правоохоронні органи. 

Нагадаємо, що одеські аудитори від початку року відшкодували втрат на суму 27,6 млн грн.