12 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Аудитори Вінниччини дослідили ефективність виконання бюджету Гайсинського району версія для друку
Аудитори Вінниччини дослідили ефективність виконання бюджету Гайсинського району 3 липня 2020  |  Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області провели державний фінансовий аудит бюджету Гайсинського району Вінницької області за період з 01.01.2016 по 31.12.2019.

Результати аудиту засвідчили, що місцеві бюджети району мають ресурсний потенціал для підвищення рівня надання соціальних послуг жителям громад району. Проте деякі  факти неефективних управлінських дій у роботі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування не сприяли максимальному залученню доходів, ефективному використанню природних ресурсів та управлінню майном.

Зокрема, через безоплатне використання земельних ділянок за відсутності договірних відносин внаслідок невнесення змін до договорів оренди земельних ділянок у частині перегляду розміру орендної плати та у зв’язку з наданням податкових пільг суб’єктам господарювання місцеві бюджети недоотримали доходів на суму понад 1 млн грн.

Ще майже 1,4 млн грн доходів недоотримано внаслідок визначення розміру орендної плати з недотриманням вимог чинного законодавства, надання в оренду майна на безоплатній основі, а також недотримання пропорцій розподілу плати за оренду майна об’єктів спільної комунальної власності.

Варто зазначити, що понад 1 млн грн місцеві бюджети отримали б у разі використання органами місцевого самоврядування права на розміщення тимчасово вільних коштів на депозитних рахунках в установах банків.

Окрім того, недоотримання доходів на 14,2 млн грн виникло у зв’язку з запровадженням ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нижче від законодавчо визначеного максимального рівня.

Також 26,7 млн грн отримали б Гайсинський та Кущинецький місцеві бюджети у разі застосування граничного розміру пайової участі.

Поряд зі значними обсягами недоотриманих доходів аудитори встановили факти здійснення непродуктивних і неефективних витрат. Так, наявна мережа загальноосвітніх навчальних закладів району не сприяла ефективному та раціональному використанню 33,9 млн грн бюджетних коштів. Натомість оптимізація мережі шляхом реорганізації навчальних закладів допоможе зекономити близько 5,6 млн грн в рік.

Окрім цього, додаткове навантаження на районний бюджет на суму 1,2 млн грн спричинене відсутністю укладання договорів щодо отримання міжбюджетних трансфертів на надання стаціонарної медичної допомоги жителям інших адміністративно-територіальних одиниць.

Понад те, при недостатньому фінансуванні заходів районних програм, спрямованих на розв’язання економічних та соціально-культурних проблем розвитку району, у межах окремих програм здійснювалося фінансування бюджетних установ, що утримуються із державного бюджету, на загальну суму 8,8 млн грн.

З огляду на результати державного фінансового аудиту, з метою усунення дії наведених чинників та поліпшення ефективності використання бюджетних коштів Управління надало обґрунтовані пропозиції Гайсинській районній державній адміністрації та органам місцевого самоврядування району.

Нагадаємо, що вінницькі аудитори упродовж січня  травня 2020 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 61,1 млн грн.