6 серпня 2021 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Запорізькі аудитори виявили порушення тендерного законодавства в обласній філармонії версія для друку
Запорізькі аудитори виявили порушення тендерного законодавства в обласній філармонії 31 липня 2020  |  Пресслужба Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області

 

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області провели перевірку закупівель в комунальному закладі «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради та виявили порушення законодавства з питань публічних закупівель під час придбання туристичного автобуса вартістю 7,4 млн грн та порушення, що призвели до втрат бюджетних коштів, на суму 821 тис. грн.

З метою презентації козацької столиці в регіонах країни та за кордоном для забезпечення належного рівня гастрольно-концертної діяльності філармонії у 2019 році з обласного бюджету виділено 7,5 млн грн для придбання комфортабельного туристичного автобуса.

Задля придбання автобуса філармонією оголошено відкриті торги. Як засвідчили результати перевірки, тендер проведений з численними порушеннями законодавства, серед яких слід виокремити такі.

Зокрема, у тендерній документації встановлено незаконні вимоги до учасників торгів; пропозиції учасників не відповідали вимогам тендерної документації філармонії; учасники не підтвердили відповідності кваліфікаційним критеріям, передбаченим законодавством; закладом порушено порядок оприлюднення інформації про закупівлю на відповідному інтернет-ресурсі тощо.

Попри зазначені факти, філармонія не відхилила тендерних пропозицій учасників та не відмінила торгів. Як наслідок, неправомірно обрано переможцем ТОВ «ТЕХНО-АГРОСЕРВІС», з яким у червні 2019 року укладено договір на суму 7,4 млн грн.

Слід зазначити, що до договору укладено декілька додаткових угод, якими внесені зміни до істотних умов договору, що є грубим порушенням тендерного законодавства.

Зокрема, змінено строки виконання договору та предмет закупівлі, а саме марку транспортного засобу, що значно вплинуло на його комплектацію і технічні характеристики (замість автоматичної коробки передач – механічна, зменшення кількості та потужності генераторів, інші характеристики, що вплинули на рівень комфорту).

Перевіркою виконання умов договору встановлено, що за умовами тендерної документації та укладеного договору передбачено поставку придбаного автобуса разом із оформленням та передачею полісу автоцивілки та договором страхування КАСКО терміном один рік.

Проте на момент приймання туристичного автобуса полісу автоцивілки та договору КАСКО не було. Утім, наприкінці листопада 2019 року посадові особи Філармонії автобус у постачальника прийняли та у двосторонньому порядку підписали акт прийому-передачі.

Поліс автоцивілки був оформлений лише за тиждень. Страхування автобуса було вчинено ще через три тижні, страховий платіж за яким становив 953 тис. грн. Під час перевірки встановлено, що постачальник автобуса за договором страхування сплатив лише одну частину страхового платежу (з чотирьох) на суму 132 тис. грн, що забезпечує страховку лише на два місяці. Через несплату постачальником своєчасно належного страхового платежу договір передчасно втратив чинність.

Отже, через невиконання постачальником зобов’язань щодо страхування придбаного транспортного засобу в частині несплати страхового платежу в повному обсязі філармонія оплатила послугу страхування, якої фактично не отримано, що призвело до втрат фінансових ресурсів на суму 821 тис. грн.

На сьогодні вже минуло 8 місяців з моменту, як філармонія отримала у власність туристичний автобус, а питання щодо його страхування КАСКО через бездіяльність посадових осіб Філармонії донині не вирішено.

Матеріали перевірки передано до Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Нагадаємо, що запорізькі аудитори протягом січнячервня 2020 року забезпечили відшкодування втрат на суму 45,3 млн грн