4 грудня 2021 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Щодо початку проведення Державною аудиторською службою України перевірок витрат, здійснених бенефіціарами (партнерами) під час реалізації проєктів у рамках виконання Угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми (Interreg V-B Danube – CCI 2014TC16M6TN001) версія для друку
Щодо початку проведення Державною аудиторською службою України перевірок витрат, здійснених бенефіціарами (партнерами) під час реалізації проєктів у рамках виконання Угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми (Interreg V-B Danube – CCI 2014TC16M6TN001) 30 грудня 2020

Україна зробила ще один крок до подальшого розширення та всебічного економічного співробітництва з партнерами з європейських країн Дунайського регіону. Після схвалення Верховною Радою України Закону України «Про ратифікацію Угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми» (далі – Програма) як одного з фінансових інструментів Європейського Союзу з реалізації стратегії Європейського Союзу для  Дунайського  регіону українські партнери матимуть змогу отримувати фінансування та реалізовувати спільні проєкти разом із  партнерами з європейських країн Дунайського регіону.

Водночас однією з ключових умов співпраці є налагодження ефективної системи управління та контролю в межах Програми за правилами, установленими ЄС.

З метою виконання зобов’язань України, що випливають з положень Угоди, ефективної реалізації контрольних повноважень та усвідомлюючи важливість співпраці у цьому напрямі для України загалом, Держаудитслужба підготовила спільно з органом управління в межах Програми –  Мінрегіоном та 20 листопада 2019 року на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 1038 «Про запровадження системи управління та контролю за виконанням Угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми (Interreg V-B Danube – CCI 2014TC16M6TN001)».

Зазначеною постановою затверджено Порядок функціонування системи управління та контролю за виконанням Угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми, а також основні завдання та функції національних органів управління Програмою.

Крім того, Порядком визначається процедура контролю витрат українських партнерів під час реалізації проєктів у рамках Програми, за результатами якої транснаціональні органи управління Програми приймають рішення щодо компенсації до 85 % таких витрат за рахунок коштів ЄС. Метою Програми є розвиток громад у 14 країнах Дунайського регіону шляхом зміцнення транскордонного співробітництва. Українська частина Дунайського регіону охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області.

Слід зазначити, що Мінрегіон, Держаудитслужба та інші заінтересовані органи розробили та на засіданні Уряду 25 червня 2020 року № 521 прийняли Порядок сприяння відшкодуванню бенефіціарами (партнерами) проєктів, бенефіціаром технічної допомоги неналежно витрачених коштів Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми (Interreg V-B Danube – 2014TC16M6TN001).

У прийнятій постанові визначено процедуру відшкодування українськими бенефіціарами (партнерами), які реалізують проєкти в рамках Дунайської транснаціональної програми у Закарпатській, Івано-Франківській, Одеській та Чернівецькій областях, неналежно витрачених коштів Європейського Союзу. Прийнята постанова сприятиме початку процесу компенсації українським бенефіціарам (партнерами) проєктів здійснених ними витрат за рахунок коштів ЄС, а також забезпечить можливість подальшої участі України в Програмі та реалізації проєктів транскордонного співробітництва, спрямованих на розв’язання актуальних проблем розвитку чотирьох українських областей.

Для практичної реалізації функції контролю Держаудитслужба серед інших заходів розробила та затвердила Методичні рекомендації щодо проведення перевірок здійснених витрат (контролю першого рівня), які задекларовані бенефіціаром (партнером) проєкту, бенефіціаром технічної допомоги у рамках виконання Дунайської транснаціональної програми (Interreg V-B Danube CCI 2014TC16M6TN001), Примірні процедури щодо запобігання шахрайству, виявлення фактів шахрайства та реагування на наслідки шахрайства у рамках виконання Угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми (Interreg V-B DanubeCCI 2014TC16M6TN001), в апараті Держаудитслужби утворено самостійний структурний підрозділ – Управління реалізації контрольних повноважень в рамках міжнародних угод, головним завдання якого є забезпечення виконання Держаудитслужбою функцій Національного органу контролю.

На вимогу Керівного органу / Спільного секретаріату Угорщини представники Держаудитслужби, Рахункової палати та Мінрегіону опрацювали та надіслали інформацію щодо Опису національної системи контролю, що є додатком 8.1 до Керівних настановах із контролю Дунайської транснаціональної програми.

У режимі онлайн 25 листопада 2020 року працівники Держаудитслужби взяли участь у семінарі для контролерів першого рівня контролю Державної аудиторської служби України, який проводив Керівний орган / Спільний секретаріат для початку перевірок українських партнерів проєктів та відшкодування їм витрачених коштів.

З огляду на проведену роботу, 05 грудня 2020 року Держаудитслужбі надано роль користувачів FLCa_UA (координаційна функція на національному рівні) та FLC (функція контролю першого рівня) в системі еМS.

Проведена працівниками Держаудитслужби, Мінрегіону, Рахункової палати, Секретаріату Кабміну та Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України титанічна робота дала позитивний результат.

Міжнародними партнерами, в особі Керівного органу програми та Органу аудиту, було високо оцінено систему управління та контролю в України за виконанням Дунайської транснаціональної програми, яка відповідає нормам та вимогам, установленим у Регламенті Європейського Парламенту і Ради від 17 грудня 2013 року № 1303/2013, та надано доступ Держаудитслужбі як органу контролю проводити перевірки в загальноєвропейській моніторинговій системі.

Отже, Україна тріумфально завершила свій шлях до побудови дієвої системи транскордонного співробітництва наприкінці 2020 року.

Водночас працівники Управління реалізації контрольних повноважень в рамках міжнародних угод провели підготовку до старту перевірки підтвердження витрат бенефіціарів.

Відповідно до наказу від 30.12.2020 № 376 затвердили План проведення перевірок витрат, здійснених бенефіціарами (партнерами) під час реалізації проєктів у рамках виконання Угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми (Interreg V-B Danube – CCI 2014TC16M6TN001), на I квартал 2021 року, визначили відповідальних контролерів за проведення адміністративних перевірок здійснених витрат, які задекларовані в електронній моніторинговій системі.

З огляду на викладене, можна з упевненістю сказати про те, що Україна отримала додаткові іміджеві бали на міжнародній арені, українські партнери продовжать реалізацію розпочатих проєктів та надалі братимуть участь у конкурсних відборах нових проєктів у рамках Дунайської транснаціональної програми, а Держаудитслужба сумлінно та професійно захищатиме фінансові інтереси України та Європейського Союзу.