23 жовтня 2021 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Приголомшливі результати ревізії у Відділі освіти Куп’янської міської ради версія для друку
Приголомшливі результати ревізії у Відділі освіти Куп’янської міської ради 4 сiчня 2021  |  Пресслужба Північно-східного офісу Держаудитслужби

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Куп’янської міської ради Харківської області за період  2019–2020 роки. За результатами ревізії встановлено фінансових порушень, що призвели до збитків, на суму понад 2 млн грн.

Під час ревізії за участю фахівців Головного Управління Держпродспоживслужби у Харківській області та Державного підприємства «Харківстандартметрологія» в 2 Куп’янських закладах дошкільної освіти проведено контрольний аналіз молока згущеного, сиру твердого та масла вершкового.

За результатом проведених випробувань зразків масла солодковершкового 73 %, відібраних у двох дитячих садочках, встановлено невідповідність вимогам ДСТУ. Зазначене масло майже на 100 відсотків складаються з немолочних жирів, що не допускається вимогами ДСТУ та забороняється при виробництві масла вершкового згідно із Законом України «Про молоко та молочні продукти».

За ініціативою постачальника масла за період січня по червень 2020 року до договорів закупівлі масла вершкового укладено чотири додаткові угоди, згідно з якими ціну за одиницю товару збільшено в 1,5 раза.

Також аудиторами встановлено, що Відділом освіти здійснювались закупівлі послуг з організації харчування з торговельною надбавкою у розмірі 235 % (замість установленого розпорядженням Харківської обласної державної адміністрації в 50 %), що призвело до проведення оплати послуг по завищеній вартості на загальну суму понад 1,5 млн грн.

Крім того, в 2019 році наказом керівника відбулося звільнення працівника Відділу освіти, яке згодом судовими органами визнано незаконним та присуджено виплатити працівнику середній заробіток за час вимушеного прогулу. Такими незаконними діями керівництва Відділу освіти установі завдано збитки у розмірі майже 160 тис. гривень.

За результатами ревізії Північно-східним офісом Держаудитслужби керівнику Відділу освіти надіслано вимогу щодо усунення виявлених ревізією порушень та притягнення винних осіб до відповідальності.

За допущенні порушення у веденні бухгалтерського обліку 5 посадових осіб Відділу освіти притягнуто до адміністративної відповідальності.

Інформацію щодо проведеної перевірки якості продуктів харчування, направлено до Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області для проведення перевірок виробника неякісного масла.

Крім того, матеріали ревізії передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з вимогами чинного законодавства.